Zamieszczam na blogu notki obrazujące moją fascynację Sudetami. Nie ma zamiaru układać ich w logiczny ciąg, ani w żaden sposób łączyć ze sobą. Notki są jak moje myśli - przypominają pijaną małpę skaczącą po drzewie.
Skopiuj CSS
Kategorie: Wszystkie | inne | legendy | ludzie | miejsca | przyroda | wyprawy | zamki | znalezione w necie
RSS
niedziela, 16 grudnia 2012
kolekcja

 

 

piątek, 24 sierpnia 2012
Rośliny - coś na weekend

Do niedawna hoya kojarzyła mi sie z kwiatem, który rósł u babci na oknie, kwitł obwicie i jak dla mnie nieprzyjemnie pachniał. Bedąc kiedyś u znajomych zaciekawił mnie jeden z ich kwiatów, który pieknie i długo kwitł. Nie mniał zapachu, ale jego kwiaty przypominajace kolorowe rakiety ułożobne w grona wygladały wspaniale. Kiedy spyatałem ich co to za roślina niepotrafili mi odpowiedzieć. Po jakimś czasie, gospodyni z duma powiedziała, że już zna bnazwe tej rośliny. Jest to hoya. Zdziwiłem się bardzo. Do tej pory nie wiedziałem, że są jakieś rodzaje i odmiany tej rośliny. Po powrocie do domu rozpoczołem przeczesywanie internetu. Moje zdziwienie rośło z kazdą nowo otwierana stroną. Rodzajów tej rośliny jest wiele. Maja nie tylko różne kwiaty ale i liście. Niektóre z nich są bardzo efektowne własnie dzięki liściom - kolorowym lub o specyficznych kształtach. Polecam zaineresowanie się tymi roślinami. Ciekawy ich zbiór znalazłem na stronie hoyaworld.eu . Teraz tylko do sklepu po nową roślinę i....

15:01, zet_11 , inne
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 30 lipca 2012
W sobotę IV Maraton Karkonoski

 

4 sierpnia 2012 w Szklarskiej Porębie odbędzie się IV Maraton Karkonoski 

Do pokonania dystans 44 kilometrów w zróżnicowanym, górskim terenie. 

Start: Dolna stacja wyciągu na Szrenicę SudetyLift w Szklarskiej Porębie (nartostrada Puchatek) - 8.30
Meta: Szrenica - 18.00

Trasa prowadzi grzbietem Karkonoszy oznakowanymi szlakami turystycznymi na trasie:
Dolna stacja wyciągu na Szrenicę – Schronisko pod Łabskim Szczytem – Śnieżne Kotły – Przełęcz Karkonoska (Odrodzenie) - Śnieżka – Przełęcz Karkonoska (Odrodzenie) – Śnieżne Kotły – Szrenica. 

W biegu weźmie udział 500 zawodników. Maratom jest próbą przed przyszłorocznymi Mistrzostwami Świata w Długodystansowym Biegu Górskim.

Szczegóły na www.maratonkarkonoski.pl  

19:04, zet_11 , inne
Link Komentarze (1) »
sobota, 28 lipca 2012
Zmiana

Czasami mam chęć podzielić się innymi wrażeniami i inną pasją. Ten blog nie daje mi tej możliwości. Nie chcę go jednak zmieniać.

Zapraszam na drugi gdzie będzie trochę innych klimatów, chociaż też związanych z podróżowaniem - zet11.blox.pl lub zet11.pl


niedziela, 22 lipca 2012
kartka

Kolejna kartka w mojej kolekcji - Bobrowe Skały (Bibersteine)

Wszystkie kartki z kolekcji TU