Zamieszczam na blogu notki obrazujące moją fascynację Sudetami. Nie ma zamiaru układać ich w logiczny ciąg, ani w żaden sposób łączyć ze sobą. Notki są jak moje myśli - przypominają pijaną małpę skaczącą po drzewie.
Skopiuj CSS
Kategorie: Wszystkie | inne | legendy | ludzie | miejsca | przyroda | wyprawy | zamki | znalezione w necie
RSS
poniedziałek, 03 lutego 2014
Karkonoskie schroniska

Pocztówka z Karkonoskimi schroniskami. Nie wszystkie z pokazanych na niej jeszcze funkcjonują.

Proponuje zabawę - odgadnięcie wszystkich pokazanych na pocztówce miejsc.


poniedziałek, 27 stycznia 2014
Kolejna pocztówka z Bobrowych Skał II

 

 

Link do kolekcji pocztówek z Bobrowych Skał

bobrowe skały

sobota, 25 stycznia 2014
Kolejna pocztówka z Bobrowych Skał

 

poniedziałek, 28 października 2013
Śnieżka raz jeszcze

Każdy z nas chociaż raz starał się wyobrazić sobie przyszłość. To jak będzie wyglądało określone miejsce. Jak będą wyglądały sprzęty wokół nas? Jest kilka starych pocztówek pokazujących w sposób humorystyczny Śnieżkę i turystów w przyszłości. Te przewidywania nie sięgały aż do chwili obecnej. Nie mniej wydają się ciekawe.


04:42, zet_11 , inne
Link Komentarze (1) »
wtorek, 03 września 2013
pociąg do nieba

Miniony weekend postanowiłem spędzić we Wrocławiu. Jedną z przyczyn, oprócz oczywistej sympatii dla miasta, był doroczny koncert z okazji wydarzeń 1 września lub festiwal artystów ulicznych, do których okresowo się zaliczam. Niemniej jadąc taksówką z lotniska po drodze zauważyłem lokomotywę jadącą do nieba. To, że Wrocław jest miastem ciekawej rzeźby i nie myślę tu tylko o skrzatach, wiedziałem. Ta instalacja zdziwiła mnie trochę.

pociąg do nieba

Tu pojawiać się będą inne zdjęcia z Wrocławia

Nie miałem czasu żeby wrócić do tej rzeźby. Zrobiłem tylko zdjęcia przez szybę samochodu. Po powrocie sprawdziłem, że jest to realizacja Andrzeja Jarodzkiego na podstawie obrazu Jarosławy Stachury. 

Spędziłem miły weekend we Wrocławiu. Obejrzałem jeszcze kilka rzeźb, polowałem na skrzaty i robiłem jeszcze wiele innych miłych rzeczy jak choćby pyszny obiad w przyjemnych wnętrzach Restauracja Sushi "Szajnochy 11". Mogę stwierdzić, ze była to podróż do nieba. Mimo tego jakiś cień padł na mój nastrój. Dowiedziałem się, że miasto zamierza zorganizować kolejne muzeum, kolejny przybytek gdzie będzie można zapalić znicze. Czy warto ?

 

 


1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 75